20 Temmuz 2018 Cuma

Serdar Kılıç Okulumuzda

22 Mayıs 2015 Cuma 22:16 tarihinde eklendi | 1119 defa okundu

Serdar Kılıç Yenişarbademli MYO’nun Konuğu Oldu

Süleyman Demirel Üniversitesi Yenişarbademli Meslek Yüksekokulu “Kariyer ve Çevre Günleri” kapsamında doğaya yeniden dönüşü sağlayabilmek ve insanların ilgisini doğaya çekebilmek adına “Doğada Hayatta Kalma ve Özgüven Eğitimi” etkinliği gerçekleştirdi.

 

TRT’de yayınlanan “Doğadaki İnsan” programının sunucusu Serdar Kılıç’ın katılımlarıyla 18-19 Mayıs tarihlerinde Yenişarbademli ilçesinin Melikler Yaylası’nda gerçekleştirilen etkinlik, öğrencilerimiz başta olmak üzere, yerel basın ve yöre halkı tarafından ilgi ile izlendi. Yenişarbademli Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle birlikte kamp ve doğa etkinliklerine de katılan Serdar Kılıç, doğaya, ağaçlara, hayvanlara da saygı göstermemiz gerektiğini söyledi. Kılıç, ihtiyacımız kadarını almak bilinciyle doğaya yaklaşmamız gerektiği belirterek doğadan uzaklaşan insanın hayatının yozlaşacağı mesajını verdi.

Doğada hayatta kalabilme adına uygulamalı bir etkinlik gerçekleştiren Serdar Kılıç, yenilebilir otlar, su bulma yolları, ip yapımı, doğadaki malzemelerle ateş yakma konularını uygulamalı olarak gösterdi. Çocukluğumuzun neşesi olan ağaçtan düdük yapmayı da uygulamalı olarak öğrencilerimize gösteren Kılıç, türkülerin bizden olanı bize yansıttığını belirtti ve saz çalıp öğrencilerimizle beraber türkü söyledi. Ardından Dedegül Dağı’na öğrencilerimiz ile birlikte bir doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Etkinliğin sonunda Yenişarbademli Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yasin Ünal, katılımlarından dolayı Serdar Kılıç ve bu etkinliğin gerçekleşmesinde büyük emek sahibi olan Aslan Ayhan’a teşekkür etti. Yrd. Doç. Dr. Yasin Ünal, misafirlere etkinliğimizin hatırası olarak plaket ve üniversitemiz hediyelerini taktim etti. 

 

YENİŞARBADEMLİ MESLEK YÜKSEKOKULU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HAVA DURUMU

YENISARBADEMLI

ZİYARETÇİ SAYISI

             page visitor counter
 

 

 

    İ L E T İ Ş İ M 

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
Yenişarbademli Meslek Yüksekokulu
Gündoğdu Mah.Cumhuriyet Cad. Kerim Tutuş Sok. No:2/101

Yenişarbademli / Isparta P.K: 32850
Santral:0 (246) 431 47 47

Faks: 0 (246) 431 45 65E Posta: yenisarbademlimyo@isparta.edu.tr